Om oss

Vi som arbetar på EkonomiCenter
Jonathan Ekman

Jonathan Ekman

Redovisningskonsult, VD

jonathan@ekonomicenter.se

Jonathan Ekman är civilekonom med en MBA från Heriot-Watt University i Edinburgh, Skottland.

Jonathan äger och driver EkonomiCenter sedan 2017.
Jonathan arbetar framförallt med rådgivning, bokslut och deklarationer.

Matilda Jansson

Matilda Jansson

Redovisningsassistent

matilda@ekonomicenter.se

Matilda Jansson är redovisingsassistent och har arbetat på EkonomiCenter sedan 2017. Matilda sköter främst löpande redovisning.

Kjell-Arne Samuelsson

Kjell-Arne Samuelsson

Redovisningskonsult

kjell-arne@ekonomicenter.se

Kjell-Arne Samuelssson grundade EkonomiCenter 1994. 2017 kände Kjell-Arne att det var dags att dra ner lite på arbetet och sålde firman vidare till Jonathan Ekman. Kjell-Arne arbetar dock fortfarande kvar på deltid och då främst med bokslut och deklarationer.

Jonatan Samuelsson

Jonatan Samuelsson

Marknad och administration

jonatan@ekonomicenter.se

Jonatan Samuelsson är vår specialist på marknadsföring och webb. Utöver att arbeta hos oss på EkonomiCenter driver Jonatan sin egen webbyrå.

Emilie Lidström

Emilie Lidström

Redovisningskonsult

emilie@ekonomicenter.se

Emilie Lidström har arbetat på EkonomiCenter sedan 2016. Emilie är utbildad redovisningskonsult och arbetar främst med löpande redovisning och löneadministration.

Sara Ekman

Sara Ekman

Redovisningsassistent

sara@ekonomicenter.se

Sara Ekman är redovisningsassistent med mångårig erfarenhet av ekonomisk administration i ideella organisationer. Sara har bland annat tidigare arbetat som generalsekreterare och sitter numera i styrelsen för insamlingsstiftelsen Indian Children.

Sara är ansvarar även för EkonomiCenters administration.

Daniel Palma

Daniel Palma

Redovisningskonsult

daniel@ekonomicenter.se

Daniel Palma har över 10 års erfarenhet som redovisningskonsult och CFO. Daniel arbetar deltid hos oss på EkonomiCenter och då framförallt med bokslut och årsredovisningar.

Kontakta oss

Axel Johanssons Gata 6
Kristallen E, 4 tr

018-169380
info@ekonomicenter.se

ÖPPETTIDER:
Måndag - torsdag:
09:00 - 17:00
Fredag:
09:00 - 15:00
Lunchstängt:
12:00 - 13:00